X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Czy mniejsza ilość kradzieży wpływa na ceny AC?

2009-02-06 10:25 piątek
Wedle danych prezentowanych przez KNF w ciągu czterech ostatnich lat AC staniało o 12 procent. Na mniejsze ceny mogą mieć wpływ statystyki policyjne, ale także rosnąca konkurencja na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych.

Z roku na rok ilość kradzieży samochodów w naszym kraju spada.  Ryzyko związane z kradzieżą auta to ok. 20 proc. ceny za AC. Reszta  to cena za ryzyko uszkodzenia samochodu, dlatego spadek cen za samo ryzyko kradzieżowe o jedną piątą może obniżyć cenę całej polisy o około 5 procent. O wiele bardziej znaczącym czynnikiem jest ostra konkurencja na rynku. Coraz więcej towarzystw oferujących polisy w kanale sprzedaży Direct wymusza wojnę cenową. Dodatkowym czynnikiem był także podatek Religi od polis OC. Wiele towarzystw chciało utrzymać sowich klientów oferując im tańsze polisy AC, lub oferując ubezpieczenia komunikacyjne a pakietach co rekompensowało podwyżki OC.

W tym roku po zniesieniu podatku Religi, oraz w obliczu kryzysu finansowego możemy się spodziewać kolejnych obniżek cen polis AC. Wiele tradycyjnych towarzystw rozpoczęło sprzedaż za pośrednictwem kanału Direct. Ubezpieczyciele stawiający tylko na sprzedaż przez telefon i Internet będą próbowali utrzymać swoją pozycję. Według danych zebranych przez „Rzeczpospolitą”, ochroną ubezpieczeniową w ramach autocasco jest objętych 28 proc. pojazdów poruszających się po polskich drogach (ponad 4,6 mln sztuk).

Źródło: Rzeczpospolita

Jakub Tabisz
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Dobrowolne poddanie się egzekucji - stanowi formę zabezpieczenia należności. Jest ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.