X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Autocasco. Warto przerwać błędne koło…

2008-09-05 13:58 piątek
Michal Mostowski
Przy zakupie samochodu liczymy się z kosztami rejestracji, opłatami w urzędzie skarbowym oraz ubezpieczeniem OC. Niewielu kierowców wykupuje ubezpieczenie autocasco, chyba, że kupują nowy samochód, w szczególności na kredyt lub w leasingu i wymaga tego bank lub fundusz leasingowy. Ci, którzy kupują używane samochody znajdują wiele argumentów aby ubezpieczenia AC nie kupić. Wszystkie sprowadzają się do jednego - do ceny ubezpieczenia.

Nie mam żadnych zniżek w AC, ubezpieczenie jest za dla mnie za drogie.

Nie masz zniżek, ponieważ nigdy nie kupowałeś ubezpieczenia autocasco i nie miałeś kiedy nabyć zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia. Jednym z rozwiązań jest skorzystanie ze zniżek współwłaściciela – ojca, dziadka. Większość zakładów ubezpieczeń przyjmuje wysokość zniżek korzystniejszą dla klienta. Dzięki temu, wyrobisz swoje zniżki i następny samochód będziesz mógł zarejestrować tylko na siebie.

Jeżeli nie masz zniżek a chciałbyś je nabyć – kup ubezpieczenie autocasco w ograniczonym zakresie, tzw. MiniCasco. MiniCasco zwykle obejmuje szkody związane z kradzieżą auta, zderzenia ze zwierzętami lub przedmiotami innymi niż pojazdy. Zakres ograniczony ale składka niewielka, kilkadziesiąt złotych rocznie i wyrabiasz sobie zniżki za bezszkodowość.

Jestem młody, mam już zwyżkę za wiek w ubezpieczeniu OC, nie mam pieniędzy na autocasco.

Rzeczywiście, młodzi kierowcy płacą dużo wyższe składki za ubezpieczenia. Tylko czy nie lepiej zastosować się do porad wymienionych w punkcie pierwszym, zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC i przeznaczyć te środki na autocasco? Przecież niedługo nie będziesz miał zwyżki za wiek, skończysz szkołę, kupisz sobie lepszy samochód. Kilka lat bezszkodowej jazdy i wyrobisz sobie zniżki, które na pewno przydadzą Ci się przy droższym samochodzie.

Mam stary, niewiele warty samochód – po co mam kupować autocasco?


Czy stary, niewiele warty samochód jest szczytem twoich motoryzacyjnych marzeń? Chyba nie. Ale składka za AC jest uzależniona przede wszystkim od wartości samochodu – za stary samochód zapłacisz mniej. Jeżeli postanowisz zmienić samochód, zapłacisz mniej za AC, jeśli posiadasz zniżki za bezszkodowość. Pamiętaj, że banki wymagają ubezpieczenia AC, jeśli samochód jest przedmiotem kredytu.

Znam przypadki osób, które większość życia tłumaczyły się, że dla starego samochodu nie warto kupować AC. Przechodząc na emeryturę, kupiły sobie nowy samochód, prosto z salonu. I co się okazywało? Za autocasco, bez żadnych zniżek muszą zapłacić kilka tysięcy złotych! Piękny nowy samochód stoi teraz w garażu, bo właściciel boi się nim jeździć – naprawa po stłuczce to za duży wydatek dla jego budżetu.Argumenty, podawane przez właścicieli samochodów odnośnie ceny ubezpieczenia AC, wpędzają ich samych w błędne koło. Nie kupują autocasco bo jest za drogie, jest za drogie, ponieważ nie mają zniżek za bezszkodowość, nie mogą nabyć zniżek, ponieważ nie wykupują AC….albo będziesz płacił z własnej kieszeni za każdą szkodę, albo przerwiesz to błędne koło i zaczniesz od zakupu ubezpieczenia w ograniczonym zakresie, dla niewiele wartego samochodu.

Pamiętaj, że możesz być znakomitym kierowcą, przez całe życie nie mieć wypadku ale na parkingu pod marketem nie każdy ma takie umiejętności a sprawcę nie zawsze uda się ustalić. Malowanie jednego elementu karoserii to wydatek kilkuset złotych.

Zabezpieczenia przeciwkradzieżowe to nie jest gwarancja spokojnego snu – nie wymyślono takiego zabezpieczenia, które byłoby w 100% skuteczne. Jeżeli złodziej będzie chciał ukraść Twój samochód, zrobi to pomimo zabezpieczeń.
Tylko żeby pierwszym zdaniem po szkodzie nie było: „a mogłem kupić ubezpieczenie…”Michał Mostowski

« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Międzynarodowe Stowarzyszenie Nadzorów Ubezpieczeń - utworzone w 1994 roku. Reprezentuje ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.