X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Na co zwrócić uwagę, kupując ubezpieczenie autocasco

2010-08-10 09:27 wtorek
Na co zwrócić uwagę, kupując ubezpieczenie autocas
Warto zwrócić uwagę także na amortyzację części - wypłata odszkodowania np. za wymianę uszkodzonego zderzaka w 3-letnim aucie będzie pomniejszona o "teoretyczny" koszt zużycia oryginalnego zderzaka. Natomiast jeśli kierowca zdecyduje się na użycie cześci nieoryginalnych, odszkodowanie pokryje cały koszt naprawy samochodu.

Następna kwestia to konsumpcja sumy ubezpieczenia. Po każdej szkodzie pula pieniędzy, na którą jest ubezpieczone auto, zmniejsza się. W przypadku kilku stłuczek w ciągu roku mogłobysię okazać, że to, co pozostało, nie wystarczy na następne odszkodowanie. Dlatego w takich sytuacjach stosuje się doubezpieczenie pojazdu.

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia towarzystwo określa, za co nie wypłaci odszkodowania. Najczęściej świadczenie nie zostanie wypłacone, gdy:
  • kierowca uszkodził samochód, prowadząc go bez odpowiednich dokumentów (ważny dowód rejestracyjny, prawo jazdy) lub pod wpływem alkoholu bądź narkotyków,
  • kierowca oddalił się bez uzasadnionej przyczyny z miejsca wypadku,
  • skradziono samochód, w którym kierujący pozostawił kluczyki i dowód rejestracyjny, bądź pojazd nie był zabezpieczony zgodnie z konstrukcją,
  • do utraty samochodu doszło z powodu rażącego niedbalstwa ubezpieczonego,
  • pojazd brał udział w wyścigach, konkursach lub był używany do nauki jazdy (istnieje możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o naukę jazdy),
  • szkody spowodowane są działaniami wojennymi, związanymi ze stanem wojennym lub wyjątkowym, gdy pojazd użyty był w akcjach protestacyjnych, blokadach dróg i strajkach.
Na rynku ubezpieczeń istnieje duża konkurencja, tak więc towarzystwa prześcigają się w ofertach. Ta różnorodności pozwoli Ci dostosować polisę do Twoich indywidualnych potrzeb i wybrać odpowiedni produkt.


OZ, OŻ
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Czas trwania umowy - może być nieokreślony lub określony ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.