X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Okres wzmożonego zapotrzebowania na usługi assistance

2010-01-12 09:23 wtorek
Z danych Inter Partner Assistance wynika, że ciężkie warunki pogodowe oraz wzmożony przedświąteczny ruch na drogach przyczyniły się do wzrostu liczby awarii oraz wypadków. Co zrobić, aby sytuacja z grudnia nie powtórzyła się podczas kolejnych ataków zimowej pogody?

W ubiegłym miesiącu w centrum operacyjnym Inter Partner Assistance odnotowano gwałtowny wzrost liczby zgłoszeń związanych z kolizjami i awariami samochodów w naszym kraju. Statystyki prowadzone przez IPA, lidera assistance komunikacyjnego w Polsce, pokazują, że liczba telefonów z prośbą o pomoc, w porównaniu z grudniem 2008 roku, wzrosła o 29%. Najwięcej zgłoszeń Inter Partner Assistance odnotowało 18 i 21 grudnia. Na początku nowego roku odnotowano kolejny stopniowy wzrost liczby połączeń. Jakie były przyczyny tak dużego zapotrzebowania na usługi assistance?

„Nagły wzrost wypadków, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, wiązał się ze wzmożonym ruchem na drogach. Ludzie przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, jak co roku tłumnie ruszyli do sklepów.” - tłumaczy Marzena Chacińska, Dyrektor Działu Operacyjnego w Inter Partner Assistance Polska S.A. – „Przedświąteczne zakupy spowodowały, że na drogach pojawiło się bardzo dużo samochodów, przez co tworzyły się korki i rosła liczba wypadków i kolizji. Dodatkowo poruszanie się autem utrudniała niesprzyjająca pogoda. W połowie grudnia intensywne opady śniegu sparaliżowały duże miasta, a ujemne temperatury spowodowały, że ulice zamieniły się w lodowiska. Te czynniki w największym stopniu przyczyniły się do wzrostu zgłoszeń spraw assistance i telefonów od kierowców, którzy potrzebowali pomocy.”

Z danych Inter Partner Assistance wynika, że wzrost liczby wypadków w stosunku do analogicznego okresu w 2008 wyniósł 26%. Największa fala kolizji nastąpiła w dniach: 21, 22 oraz 23 grudnia. Spadek zgłoszeń firma zanotowała dopiero w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Wraz z masowymi powrotami z Sylwestra liczba kolizji ponownie wzrastała.
Dane IPA.  Wzrost liczby telefonów, spraw, awarii oraz wypadków w okresie 10.12.09 – 04.01.10, w porównaniu ze średnimi wartościami w grudniu 2008 roku.

„W grudniu telefony w naszym Centrum Operacyjnym dzwoniły niemalże non-stop. Wzrost liczby zgłoszeń pokazuje, że coraz więcej osób jest świadomych, że wykupując ubezpieczenie może liczyć na kompleksową pomoc assistance.” – mówi Marzena Chacińska, Dyrektor Działu Operacyjnego w Inter Partner Assistance Polska S.A.

Warto wyciągnąć wnioski

Według danych Inter Partner Assistance, w skutek nagłego pogorszenia pogody najbardziej wzrosła liczba awarii samochodów. W grudniu 2009 było ich łącznie o 74%. więcej niż w analogicznym okresie 2008 roku. Najwięcej problemów technicznych odnotowano przed świętami - od 17 do 23 grudnia.

„Przyczyną był często brak przygotowania pojazdu do nowych warunków pogodowych. Przy ujemnych temperaturach kierowcy zazwyczaj mieli problemy z akumulatorem, zamarzniętą wodą w paliwie oraz przebiciami w obwodach elektrycznych.” – wyjaśnia Marzena Chacińska z Inter Partner Assistance.

Co zrobić aby takie przykre niespodzianki nie powtórzyły się podczas następnych zawirowań pogodowych?

„Podstawą uniknięcia niepotrzebnych awarii jest przygotowanie samochodu do zimowych warunków.” – radzi Jerzy Bieda, Doradca Prezesa Zarządu Inter Partner Assistance Polska SA - „Aby uchronić się przed problemami z akumulatorem, należy kontrolować poziom elektrolitu. Z kolei by uniknąć zamarzania wody w paliwie, powinniśmy tankować paliwo w renomowanych stacjach. Można stosować także preparaty wiążące wodę w paliwie. Są one dostępne na stacjach benzynowych i w sklepach motoryzacyjnych. Nawet przy niewielkim nakładzie pracy można zapobiegać przykrym problemom technicznym.”

W przypadku gdy nasze auto już odmówi nam posłuszeństwa, czy w razie zdarzenia drogowego, możemy skorzystać z naszego pakietu assistance. Usługi pomocowe tego typu są coraz częściej dodawane zarówno do ubezpieczeń komunikacyjnych AC, ale również do obowiązkowego OC. Warto więc zapoznać się dokładnie ze swoją polisą ubezpieczeniową, aby sprawdzić jakie świadczenia nam przysługują i w co powinniśmy zrobić aby z nich skorzystać.

Kontakt:

Paweł Tabaka    
Tel.: 664 117 109   
e-mail: pawel.tabaka@multipr.pl

Edyta Miszczuk    
Tel.: 604 089 990
e-mail: edyta.miszczuk@multipr.pl

Multi Communications,
ul. Wrotkowa 14
02-553 Warszawa
tel.: (22) 845 04 36
fax.: (22) 845 65 92


Informacja prasowa Inter Partner Assistance z dnia 08.01.2009 r.


Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Polisa - dokument wystawiony przez zakład ubezpieczeń, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.