X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

PTU zmodyfikuje ofertę AC

2009-06-29 10:27 poniedziałek
Oferta autocasco w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń ulegnie modyfikacjom. Według zapowiedzi prezesa PTU Olgierda Jatelnickiego, towarzystwo będzie wyceniać ryzyko adekwatnie do ilości przejechanych kilometrów.

Im mniej przejechanych kilometrów tym mniejsze ryzyko szkody i tym samym niższa cena polisy. System ten z powodzeniem jest stosowany w wielu towarzystwach na całym świecie. To dobra wiadomość dla kierowców używających samochodów głównie do przemieszczania się po mieście. Wciąż niewiadomo, czy ocena ryzyka będzie bazowała a deklaracjach klientów o przejechanych kilometrach w ciągu roku, czy też będzie wykorzystywany GPS. Używanie GPS oznacza większe koszty i konieczność zaangażowania większych środków. Jednak eliminuje pomyłki lub nadużycia ze strony klientów.

Zmiany w ofercie PTU to dobry znak. Wreszcie ubezpieczyciel zmienia ofertę i zaczyna wychodzić na przeciw oczekiwaniom rynku ubezpieczeniowego. Przez ostatnie pół roku PTU koncentrowało się głównie na wewnętrznych sporach i możliwościach sprzedaży akcji po jak najlepszej cenie. Wciąż liczne problemy na łonie spółki pozostają nierozwiązane, ale nie przeszkadza to w wprowadzaniu zmian i nowości do oferty. Na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce panuje ostra konkurencja. Dlatego też specyficzne podejście do oceny ryzyka w polisach AC może dać  PTU chociaż chwilową przewagę i tym samym zachęcić nowych klientów do kupna produktów firmy.

Ubezpieczyciel musi jednak znacznie bardziej przyłożyć się do zarządzania własnym majątkiem i promowania produktów. Na razie PTU jest tylko jednym z wielu mniejszych towarzystw na rynku, słabo rozpoznawalnych wśród Polaków.   

Źródła: PIU, Gazeta Ubezpieczeniowa

Jakub Tabisz
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Rocznica polisy - każda kolejna rocznica daty zawarcia ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.