X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Sprawdź, czy możesz obniżyć składkę za autocasco Twojego samochodu

2006-11-08 13:00 środa
Zniżki oferowane przez zakłady ubezpieczeń

Zakłady ubezpieczeń stosują różnorodne systemy zniżek, aby zachęcić właścicieli pojazdów do wyboru danego zakładu ubezpieczeń. Wysokość zniżek jest różna w poszczególnych zakładach.

 Najczęściej występujące zniżki to:

a) zniżka za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia (nawet do 60%) – zwykle po 8 latach bezwypadkowej jazdy możemy otrzymać maksymalną zniżkę. Ważne jest jednak, że przerwa pomiędzy kolejnymi ubezpieczeniami autocasco nie może być zbyt długa (zwykle nie może być dłuższa niż 2 lata),
b) zniżka dla kierowców, którzy osiągnęli odpowiedni wiek. Zakłady ubezpieczeń zwiększają składkę ubezpieczeniową dla osób poniżej 25 roku życia, a obniżają jej wysokość dla osób, które są starsze niż 25 lat. Możliwe są inne warianty tej zniżki, np. zniżka przyznawana jest ubezpieczającym, którzy osiągnęli wiek 40 lat, a kierowcami samochodu są tylko osoby powyżej 25 roku życia,
c) zniżki za posiadanie większej ilości zabezpieczeń np. blokady na skrzyni biegów, dodatkowego alarmu. Niektóre zakłady ubezpieczeń przygotowują zestawienie różnorodnych zabezpieczeń i zniżek, które można otrzymać, jeżeli posiadamy dane zabezpieczenie.
d) zniżki dla osób zawierających ubezpieczenie za pomocą Internetu,
e) zniżki dla właścicieli konkretnych marek samochodów,
f) zniżka dla osób, które posiadają jakiś inny rodzaj ubezpieczenia w danym zakładzie ubezpieczeń lub dla tych, którzy wykupują cały pakiet ubezpieczeń oferowany przez dany zakład,
g) zniżki za opłacenie składki ubezpieczeniowej jednorazowo.

W większości zakładów ubezpieczeń składka ulega obniżeniu, jeżeli zwiększymy udział własny w szkodzie lub, jeżeli zmniejszymy zakres ubezpieczenia. Możemy, więc zrezygnować z ochrony na wypadek kradzieży i w zamian nasza składka ulegnie obniżeniu. Ale czy o to chodzi przeciętnemu kierowcy?

Część zakładów ubezpieczeń przygotowało specjalne zniżki dla kobiet. Kobiety powyżej 25 roku życia, będące jedynymi właścicielkami pojazdu mogą otrzymać od 5% do 7% zniżki. (Więcej na temat zniżek dla kobiet kierowców w artykule „Baba za kółkiem”).

W związku z malejącą liczbą wykupywanych polis autocasco zakłady ubezpieczeń proponują różnorodne promocje związane z obniżkami wysokości składki.

Mogą to być zniżki dla rodziców posiadających dzieci poniżej określonego wieku, zniżki dla ubezpieczających kilka pojazdów w jednym zakładzie ubezpieczeń czy zniżki dla osób, które zachęcą swoich znajomych do wykupienia ubezpieczenia autocasco.

Michał Mostowski
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Lekarz - osoba posiadająca odpowiednie, formalnie potwierdzone ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.